Klub Podróżnika-Francja

W miesiącu lutym 23.02.2018r. wraz z naszym klubem "wyruszyliśmy w podróż" po Francji. Mieliśmy okazję poznać jej Flagę narodową i Godło państwowe, poznaliśmy zabytki Francji, dowiedzieliśmy się, że jej stolicą jest Paryż - największe miasto Europy. Bardzo podobała nam się WIEŻA EIFFLA, ŁUK TRIUMFALNY, LUWR. Musimy wam powiedzieć, że KATEDRA NOTRE- DAME istnieje naprawdę, a nie tylko w bajce o DZWONNIKU. Potrafimy się przywitać po francusku, a nawet zaśpiewać piosenkę. POKAZ MODY - PODRÓŻ DO PARYŻA …z wysokiej wieży Eiffla spojrzę na Paryż uroczy, tu jest moda, elegancja, bo ten kraj to… ( Francja). Paryż to stolica mody, więc z tej okazji zorganizowaliśmy w przedszkolu pokaz mody. Zabawy było sporo, każdy z nas prezentował się nie gorzej niż paryskie modelki. Mieliśmy okazje zjeść także prawdziwe francuskie śniadanko w naszej "Petit cafe dans ecole maternelle", czyli "Małej kawiarence przedszkolnej" - prawda, że ładnie brzmi? A przysmakiem były zrobione przez nas wspaniałe chrupiące rogaliki z ciasta francuskiego croissanty. Były przepyszne. I tym razem przeżyliśmy wspaniałą, niezapomnianą podróż.