Wycieczka na skrzyżowanie

Bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze, dlatego maluszki wybrały się na pierwszy spacer poza terenem przedszkola, połączony z wycieczką na najbliższe skrzyżowanie. Dzieci poznawały zasady ruchu ulicznego, obserwowały poruszające się pojazdy oraz poznały zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię przy włączonej sygnalizacji. Natomiast starszaki wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie, aby utrwalić zasady ruchu drogowego jak również obserwować zachowania pieszych i kierowców. Przedszkolaki uczyły się jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy zarówno wtedy, gdy jest sygnalizacja świetlna i gdy jej nie ma. Dzieci z wielką uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe. Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej. Po powrocie do przedszkola starszaki wykonały pracę plastyczną "Moja droga do przedszkola". Swoje wiadomości utrwalały także w kartach pracy i podczas innych działań edukacyjnych.

Galeria zdjęć gr I
Galeria zdjęć gr III