Cykl zajęć pod tytułem „Poznajemy zawody”- gr III

13 marca pierwszy zawód jaki poznały przedszkolaki to kosmetyczka i fryzjerka. Dzieci wybrały się do salonu fryzjersko – kosmetycznego. Gdzie poznały tajniki zawodu kosmetyczki i fryzjerki. Dziewczynki mogły poddać się niektórym zabiegom kosmetycznym wykonywanym przez mamę Olusia. Natomiast chłopcy w salonie fryzjerskim samodzielnie wykonywali sobie fryzury. Bawili się przy tym bardzo dobrze, a później z dumą oglądali je w lustrach.
Kolejny zawód, jaki mogły poznać przedszkolaki z grupy trzeciej to kucharka. Wraz z paniami wybrały się do kuchni przedszkolnej, gdzie mogły posłuchać o specyfice zawodu. Pani Lucia i pani Zosia bardzo ciekawie opowiadały o urządzeniach znajdujących się w kuchni oraz o rodzaju wykonywanej pracy. Zachęcały również dzieci do spożywania posiłków przygotowywanych codziennie przez nie. W drugiej części kuchni znajduje się zmywalnia, gdzie pani Basia opowiadała o rodzaju wykonywanej pracy. Na koniec wycieczki dzieci mogły pobawić się w kucharza i samodzielnie wykonać drugie śniadanie – kisiel z owocami, który im bardzo smakował.
16 marca do grupy trzeciej zawitała mama Oli, która jest lekarzem. Na początku zajęć opowiadała o piramidzie żywienia – co jest zdrowe dla prawidłowego rozwoju ludzkiego organizmu. Następnie wspólnie z dziećmi ustalała, jakie witaminy znajdują się w rożnych pokarmach. Opowiadała również, na czym polega praca lekarza i czym się on zajmuje, na co dzień. Na koniec przeczytała ciekawą bajkę o Tupciu Chrupciu i jego przygodzie z pogotowiem. Po zajęciach rozdała dzieciom przyrządy lekarskie, by dzieci mogły bawić się w lekarza. Teraz w wolnej chwili przedszkolaki organizują dla pluszaków szpital.
17 marca dzieci wybrały się do zakładu krawieckiego. Gdzie z zainteresowaniem oglądały urządzenia oraz narzędzia krawieckie. Z uwagą słuchały o pracy wykonywanej w pracowni krawieckiej oraz o tym w jakim celu odwiedza się taki zakład. Mogły również z bliska przyjrzeć się jak pani Basia zszywała materiał na maszynie. Przedszkolakom spodobała się przymierzalnia, gdzie można było na moment się ukryć.