Bohater Tygodnia

W naszym przedszkolu w grupie IV i V realizujemy projekt o nazwie „Bohater tygodnia”, zainspirowany pomysłem Carmen Ibanez Sandin. Według niej każdemu dziecku z grupy należy poświęcić szczególną uwagę przez pełny tydzień, aby w ten sposób poczuło się w centrum uwagi. W ciągu tego tygodnia Bohater jest najważniejszą osobistością w grupie. Nosi specjalna odznakę potwierdzającą jego status, korzysta z różnych przywilejów. Rodzina we współpracy z przedszkolem tworzy osobistą książkę bohatera. W ciągu tygodnia zarezerwowany jest również czas na wizytę jednego lub kilku członków rodziny, którzy opowiedzą o dziecku, jego zainteresowaniach, lub tez wcielą się w nauczycieli i pokażą różne interesujące rzeczy. Najważniejszym celem projektu jest to, aby dziecko zwróciło uwagę na wszystkich swoich kolegów i koleżanki oraz aby dostrzegło różnorodność grupy w kategoriach wzbogacania.