Przygoda z wiatrakami

W czwartek na grupie III odbyły się zajęcia pt. „Przygoda z wiatrakami”. Uwieńczeniem zajęć miało być praktyczne wykonanie wiatraków przez dzieci, dlatego zaprosiliśmy Pana Zbyszka naszego konserwatora. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały jak wielkie zastosowanie oprócz zabawy mogą mieć wiatraki i jakie urządzenia można z nich wykonać, aby pomogły w codziennym życiu. Największe emocje towarzyszyły dzieciom podczas konstruowania wiatraków. Pan Zbyszek służył pomocą, tłumaczył dzieciom matematyczne pojęcia; na czym polega mierzenie i jak wygląda miara centymetrowa. W dzieciach szybko wzbudził się duch rywalizacji i wszyscy chcieli, aby ich wiatrak zakręcił się pierwszy. Oprócz nabytej wiedzy dzieci świetnie się bawiły. Na koniec zajęć, zorganizowaliśmy wystawę naszych pięknych kolorowych wiatraków, które można podziwiać w holu przedszkola.