SPOTKANIE Z LEKARZEM WETERYNARII

Nasze przedszkole odwiedził pan Mateusz Machnica -lekarz weterynarii, tatuś Karolinki z grupy II. Celem spotkania było m.in. poznanie specyfiki pracy weterynarza oraz kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pan Mateusz opowiedział dzieciom, jak należy opiekować się pupilami a także, co robić, by uniknąć nieprzyjemnych i niebezpiecznych zdarzeń z udziałem zwierząt. Przedszkolaki obejrzały sprzęt, jaki pan doktor ma w torbie. Były tam m.in.: termometr, stetoskop, sprzęt do robienia zastrzyków. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i zadawały dużo ciekawych pytań. Dzięki spotkaniu dzieci zgłębiły i wzbogaciły swoją wiedzę na temat leczenia i dbania o swoje ukochane zwierzątka. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne upominki !!!