Wycieczka do Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego

W dniu 21.05.2014r. dzieci z grupy III wraz z nauczycielkami wzięły udział w wycieczce do Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Okazało się, że była to pierwsza grupa przedszkolaków, która odwiedziła to miejsce. Podczas pobytu w bibliotece dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, m.in. czytelnie, magazyn książek, wypożyczalnie oraz pomieszczenie, gdzie obsługiwany jest wielkoformatowy skaner. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zbiory największych i najcięższych książek, a najbardziej ta o wadze około 7 kilogramów. Dzieci dowiedziały się również jaką drogę pokonują książki zanim trafią do czytelnika, na przykładzie misia, który towarzyszył nam przez całą wycieczkę i za pomocą specjalnej windy przedostawał się do różnych miejsc biblioteki. Pani oprowadzająca podarowała dzieciom maskotkę, która teraz jest ozdobą kącika książek w sali przedszkolnej.