Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z policjantem

Aby utrwalić tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem (w przedszkolu, w domu, na ulicy, w różnych sytuacjach z życia codziennego) do naszego przedszkola zaprosiliśmy przedstawicieli Policji. Dowiedzieliśmy się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.
Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Żaden z przedszkolaków nie miał również problemu z określeniem jak należy prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej
Serdecznie dziękujemy naszym gościom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.