Spotkanie z pszczelarzem

31 października dzieci z grupy IV A gościły Pana Stanisława i Panią Małgosię, których świat pszczół zafascynował tak bardzo, iż postanowili podzielić się swoją pasją z innymi.
W bardzo serdecznej atmosferze nasi goście opowiadali o życiu pszczół. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji z życia tych owadów. Dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Zobaczyły model ula i plastry miodu. Z bliska obejrzały przyrządy pszczelarza (ubranie, dymkę, ramkę). Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego właściwości odżywcze i lecznicze.
A my wszystkim proponujemy „Chcesz być zdrowy, tak jak misie, chlebek z miodem jedz od dzisiaj!”