Krawcowa – Rodzic w roli nauczyciela gr I

Maszyna do szycia, igły, nici, różnego rodzaju materiały, guziki, zamki – to wszystko przedszkolaki z grupy I miały okazję zobaczyć i zbadać dotykiem w trakcie niecodziennych zajęć, które przeprowadziła krawcowa – Pani Asia Sidor (mama „naszej” Zosi). 13 marca najmłodsze przedszkolaki dowiedziały się, krok po kroku, jak powstaje ubranie: mierzenie, kopiowanie formy, krojenie, fastrygowanie i szycie. Poznały budowę i działanie maszyny do szycia. Spotkanie to okazało się bardzo interesujące dla dzieci, zwłaszcza, że umiejętność szycia lub posługiwania się igłą może być w życiu przydatna. Pani Asia na naszą prośbę, uszyła lalce nową spódniczkę z bluzeczką i body oraz pięknego bociana do ,,Kącika przyrody”.
Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz za wspaniały pokaz i wprowadzenie w tajniki krawiectwa!