Rodzic w roli nauczyciela

Ptasia stołówka – grupa I

W styczniowy poranek zawitał do naszej grupy tata Julity. Pan Robert przyniósł i zaprezentował dzieciom domek dla ptaszków ,,Karmnik”. Razem z dziećmi Pan Robert ustalił listę produktów, którymi można zimą karmić ptaki. Maluszki z zaciekawieniem oglądały nasionka i przyglądały się ptaszkom zaprezentowanym na ilustracjach. Wiedzą już, że trzeba się troszczyć o wszystkie zwierzęta. Dlatego, też postanowiliśmy stworzyć za oknem swojej sali ,,Ptasią stołówkę” i wraz z pomocą Pana Zbyszka- konserwatora przedszkola umieściliśmy karmnik w ogrodzie przedszkola. Codziennie wraz z dziećmi przyglądamy się przylatującym ptaszkom zza okna. Dziękujemy Julitce i jej rodzicom za karmnik oraz za duży zapas pokarmu, dzięki któremu nasze ptaszki przetrwają zimę.