Światowy Dzień Pluszowego Misia

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. W dniu 24.11.2017r. w piątek pluszowe misie opanowały nasze przedszkole, przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się przywitaniem z przybyłym gościem ,,Misiem Pysiem”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w,, Misiowej Krainie”. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Mały Miś”, ,,Ty i Ja”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki,, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, oraz poznanie przysmaku misia. Na zakończenie Przedszkolaki wręczyły Misiowi tort z wisienkami i odśpiewały ,,Sto lat”. A miś w podziękowaniu za wspólną zabawę, rozdał dzieciom chrupki i podzielił się swoim ulubionym przysmakiem. A jakim, to już chyba każdy wie.