Spotkanie z Wojciechem Ulmanem

17 listopada 2017r. nasze przedszkole odwiedził poeta, bajkopisarz i fotograf, pan WOJCIECH ULMAN z Zaczernia, autor książek dla dzieci i młodzieży. Wszystkie przedszkolaki miały okazję posłuchać opowieści pisarza oraz pooglądać jego piękne fotografie. Dzieci podziwiały m.in. zdjęcia przedstawiające zwierzęta, owady, kropelki rosy. W swoich utworach dla dzieci, tj. „Dziadek Franek”, „Smok rzeszowski” czy „Stara lokomotywa” – autor łączy zasłyszane niegdyś legendy i anegdoty z terenu Rzeszowa. Autor przeplatał czytanie fragmentów swoich utworów anegdotami ze swego życia, oraz ciekawymi ćwiczeniami ruchowymi, w których dzieci chętnie brały udział. Pisarz uświadomił wszystkim, że warto i trzeba czytać, aby rozwijać swoje zdolności i wyobraźnię. Na zakończenie spotkania przedszkolaki serdecznie podziękowały pisarzowi za wizytę i poświęcony im czas. A każdy przedszkolak miał możliwość zakupienia książki autora z dedykacją i autografem.