Wiosenny kącik gr III

Dzieci z grupy trzeciej wraz z nauczycielką postanowiły powitać wiosnę zakładając zielony kącik w sali. Przedszkolaki przy niewielkiej pomocy przygotowały warsztat pracy potrzebny do założenia zielonego kącika: ziemię, nasiona i wodę. Dzięki temu już wiedzą, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Średniaczki miały możliwość zapoznania się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedzieć się na temat sposobu uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie pod okiem nauczycielek samodzielnie zasiały nasiona: aksamitki, stokrotki, pietruszkę, pomidora, bazylii, słonecznika, szczypiorku oraz zasadziły cebulkę. Każdy przedszkolak bardzo starannie wypełniał słoiczek watą oraz zamieścił na niej fasolkę. Zasiane nasiona wzbogaciły przedszkolny kącik przyrody i dzieci obiecały, że będą je pielęgnować – podlewać. Wszyscy z niecierpliwością czekali, kiedy pojawią się zielone roślinki, ale dzięki codziennym zabiegom pielęgnacyjnym na efekt nie trzeba było długo czekać. Trzeba przyznać, że nasze przedszkolaki to wspaniali ogrodnicy!