Dzień Przyjaźni z Przedszkolem grupa II

Bardzo ważnym obszarem działalności przedszkola jest współpraca z rodzicami. Partnerskie współdziałanie to warunek jakości podejmowanych działań. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami własnego dziecka, mają podstawowy wpływ na przyswajanie przez dzieci wartości zachowań i przekonań. Dlatego powinni być obecni w przedszkolu, gdyż świadome i celowe wychowanie dzieci, nie może odbywać się bez ich udziału. Wychodząc naprzeciw wzajemnej współpracy zorganizowano w grupie dzieci 4- letnich Dzień Przyjaźni z Przedszkolem w ramach realizacji projektu „ Rodzic w roli nauczyciela”. Tym razem rodzice świetnie sprawdzili się w roli nauczycieli prowadząc ciekawe i atrakcyjne zajęcia z dziećmi.

13.02. 2017 -Pies- naszym przyjacielem.
Dzięki wizycie mamy Lenki- pani Marzence było łatwiej dzieciom zrozumieć psie zwyczaje oraz to, dlaczego pies jest przyjacielem człowieka. Naszym gościem był Cesarz- piesek rasy Shih tzu.

14.02.2017 – Zdrowo rośniemy, bo owoce jemy.
Tym razem mama Amelki – pani Kasia przypomniała nam o znaczeniu owoców dla zdrowia.
Podczas zajęć dzieci poznawały smak i zapach owoców: ich kształty, wielkość. Efektem finałowym było przygotowanie koktajlu owocowego.

15.02.2017- Mali wędkarze
Tego dnia naszym gościem była mama Sabastianka- pani Anetka. Hasłem przewodnim była woda.mW trakcie zajęć odbyły się zawody wędkarskie. Mali zawodnicy wykazali się umiejętnościami sprawnościowymi wyławiając kolejno „ makaronowe rybki” na wędkę.

16.02.2017 – Wodne sporty- żeglowanie
W tym dniu mama Kubusia- pani Agnieszka opowiadała nam o swojej przygodzie z żaglami. Żeglarstwo to świetny sport dla wszystkich – także świetna zabawa dla przedszkolaków.
Na pewno to ważna przygoda pozwalająca odkryć nowy, ekscytujący świat. Pod kierunkiem pani Agnieszki wykonaliśmy wspaniałą pracę plastyczną. Dzięki tym zajęciom dowiedzieliśmy, że żeglarstwo to przyjemne i zdrowe spędzanie wolnego czasu.

17.02.2017 – W obiektywie fotografa
Ach cóż to za wspaniały był dzień! Mama Mai- pani Justynka wprowadziła nas w tajniki fotografii. Podczas spotkania oglądaliśmy profesjonalny sprzęt i kolekcję wykonanych fotografii. Największe emocje i zaciekawienie wzbudziło robienie indywidualnych portretów, które przedszkolaki miały okazję zrobić same! A w prezencie dostaliśmy zdjęcia robione aparatem – polaroidem.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom. Myślimy, że organizowanie takich Dni Przyjaźni z Przedszkolem daje radość i korzyść zarówno dzieciom jak i rodzicom. Dla dzieci takie prowadzenie zajęć ma wartości poznawcze i kształcące, a dla rodziców są nowym doświadczeniem.