Mały Ratownik gr II

W grupie II odbyły się zajęcia „Jestem bezpieczny podczas zimy” w ramach programu „Mały ratownik to ja”. Ratownicy starali się nauczyć naszych małych przedszkolaków, jakie są etapy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie każde z dzieci było uczestnikiem zajęć praktycznych, które były dokładnie obserwowane przez Pana Mateusza. O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo chyba przekonywać nie trzeba.
Projekt edukacyjny „Mały Ratownik…” ma na celu oswojenie dzieci z ideą pomagania i skupia się na nauce praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy panu Mateuszowi i Kamilowi za drogocenne wskazówki. Mamy nadzieję, że panowie ratownicy przyjmą jeszcze zaproszenie do naszego przedszkola, ponieważ wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.