Dyniowe królestwo

W pierwszy dzień jesieni dzieci z grupy IV i V uczestniczyły w zabawach integracyjnych, w ogrodzie przedszkolnym. Było to związane z zakończeniem cyklu spotkań, pt. "Dyniowe królestwo", rozpoczętej jeszcze w ubiegłym roku szkolnym. Teraz właśnie- jesienią, mogliśmy zebrać nasze plony- piękne dynie. Były śpiewy, zabawy, wybory największej i najcięższej dyni.
Na zakończenie spotkania nastąpiła degustacja dyniowych pestek. Mniam, mniam...Wszystkim starszakom bardzo smakował taki zdrowy poczęstunek. Przedszkolaki z grupy V, z naszych zbiorów przygotowały również przepyszny dyniowy sok.
Jeszcze raz pragniemy podziękować rodzicom: Mateusza, Adriana i Kubusia, którzy aktywnie zaangażowali się w realizację naszych działań związanych z uprawą dyni w przedszkolnym ogrodzie.