Wycieczka na skrzyżowanie Gr. III

W czwartek III grupa odbyła pieszą wycieczkę w rejon Aleji Powstanców Warszawy na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zasadami poruszania się na przejściach dla pieszych, oraz rozpoznawanie znaków świetlnych i drogowych.
Edukację rozpoczęliśmy na przystanku autobusowym gdzie dzieci uczyły się co oznacza rozkład jazdy, jak ponumerowane są autobusy i jak należy zachować się na przystanku i w autobusie, aby bezpiecznie podróżować. Na skrzyżowaniu dzieci z zainteresowaniem zapoznawały się jak działa sygnalizacja świetlna, który kolor oznacza zezwolenie na przejście, a który pokazuje zakaz. Wycieczkę zakończyliśmy w rejonie zapory na Wisłoku i tam dzieci dowiedziały się jak wyglądają znaki z nazwami rzek. Tak wyedukowani kolejno przez przejście, później chodnikami bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola. Wiedzę z zasad o ruchu drogowym musimy wpajać dzieciom z wielką troską i odpowiedzialnością bo to chroni ich zdrowie i życie, które jest wartością najcenniejszą.