Projekt „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”

Nasze przedszkole w okresie od czerwiec-listopad 2015 r. bierze udział w projekcie pn. „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”, realizowanym przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości" w ramach zadania publicznego „BEZPIECZNA I PRZYJAZNA SZKOŁA".

W ramach realizacji projektu zostanie zorganizowany pikniki sportowy oraz eksperymenty fizyczne Piknik odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym 18 czerwca br. w godzinach od 16.00 do 18.00, a zabawy sportowe będą przeprowadzane na zasadzie stacji. Działania te skierowane będą do dzieci w wieku od 3 do 6 lat bez względu na płeć oraz jednego z ich rodziców lub opiekunów prawnych.

Eksperymenty fizyczne dotyczące zjawisk fizycznych odbywać się będą przez 3 miesiące wg harmonogramu po 1 godz. zegarowej dla przedszkola (dla dwóch grup dzieci 6 lub 5-latków po 30 minut dla grupy). Głównym celem tego zadania publicznego jest upowszechnianie w rzeszowskich przedszkolach programów służących promocji zdrowego stylu życia wpisującego się w cel szczegółowy -Promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.