Optymistyczny sejm

Realizując program Optymistyczne Przedszkole 26.11.2013r. wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w sejmowej debacie na temat „Praw i obowiązków dzieci w przedszkolu”. Dzieci wcieliły się w role posłanek i posłów. Uroczystości towarzyszyła atmosfera powagi – odświętny, galowy strój uczestników, piękny zdobiony akcentami patriotycznymi wystrój sali. Aby wkroczyć na sejmową salę, każdy zaproszony przedszkolak musiał wylosować mandat, który dawał mu prawo głosu i miejsce wśród pięciu kolorowych partii. I tak miejsca w sejmowych fotelach zajęli posłowie i posłanki: Partii Żółtych, Zielonych, Fioletowych, Czerwonych, Niebieskich. Każda partia ze swojego grona asygnowała przedstawiciela do Prezydium Sejmu. Marszałkiem Optymistycznego Sejmu, drogą głosowania został Filip z grupy IV A. Od momentu wyboru Marszałek czuwał nad porządkiem obrad sejmu.
Sejm stworzył projekt ustawy ,,O prawach i obowiązkach dzieci w przedszkolu”. Po przegłosowaniu ustawy została ona przekazana do wiadomości rodzicom.