Jesienna wycieczka do lasu

Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z panem leśniczym, który opowiedział nam o życiu lasu, jego bogactwach, roli w życiu ludzi i zwierząt, potrzebie jego ochrony oraz o zasadach właściwego zachowania się w lesie. Następnie przedszkolaki z wielkim entuzjazmem wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami, gdzie oglądały wysokie dęby, kasztanowce i klony. Zbierały kasztany, żołędzie, szyszki oraz liście. Słuchały śpiewu ptaków, obserwowały malutkie robaczki oraz podziwiały piękne krajobrazy. Oczywiście był też czas na pieczenie kiełbasek i pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.