Pożegnanie lata - Święto pieczonego ziemniaka

19 września na terenach zielonych Przedszkola Publicznego w Palikówce odbyło się pożegnanie lata - Święto Pieczonego Ziemniaka. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy V naszego przedszkola oraz przedszkolaki z przedszkola w Palikówce. Spotkanie miało na celu integrację środowiska miejskiego i wiejskiego oraz przybliżenie dzieciom jak ważą role w naszej diecie powinny odgrywać warzywa, które możemy zebrać jesienną porą z ogródków i działek. Przedszkolaki wspólnie bawiły się, brały udział w wyścigach i konkursach, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Było więc celowanie ziemniakami do koszy, konkurs na odnalezienie największej ilości ziemniaków ukrytych na ogrodzie przedszkola itp. Kulminacyjnym punktem spotkania była degustacja pieczonych ziemniaków. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki (zjadane w dodatku z dużym apetytem) mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych, niezbyt zdrowych frytek. Warto ocalić od zapomnienia tradycję "Święta Pieczonego Ziemniaka". Jest ono nie tylko promocją zdrowego odżywiania, ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu.