"My się strachów nie boimy" - wycieczka do Sołonki

17 września – pięknego słonecznego dnia grupa III i IV uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Sołonki, uroczej miejscowości w gminie Lubenia. Przedszkolaki zwiedziły między innymi: Muzeum Strachów Polnych. Dzieci z zachwytem przyglądały się olbrzymim eksponatom strachów strzegących upraw rolnych przed ptactwem i zwierzętami. Z zainteresowaniem słuchały wiadomości przekazywanych im przez pana przewodnika. W Muzeum Regionalnym podziwiały ekspozycję zabytków geologicznych, archeologicznych, historycznych i etnograficznych. Mali podróżnicy mieli okazję zobaczyć jak dawniej wyglądały ławki szkolne, pomoce naukowe, przybory szkolne, zeszyty, itp. Następnie dzieci przeszły ścieżką edukacyjną, podziwiając piękny krajobraz Podkarpacia do tężni z kaskadą solankową o charakterze zdrojowym. Wycieczkę zakończyło ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólna zabawa.