Wycieczka do Jednostki Wojskowej

Przedszkolaki uczestniczyły w dniu otwartych koszar w 21 Batalionie Dowodzenia im. Gen. Bryg. Zygmunta Bohusz- Szyszko w Rzeszowie. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą  broń, przymierzyć wojenną odzież, zapoznać się z osprzętem, który muszą nosić żołnierze. Na zewnątrz mogły usiąść za kierownicą ogromnych pojazdów wojskowych, które są niezbędne podczas prac na poligonie. Podczas wizyty dzieci uczestniczyły w uroczystym przemarszu wojska, mając okazję przysłuchać się wojskowej orkiestrze. Dzieci dowiedziały się, że wojsko to nie tylko ochrona nas obywateli w czasie wojny, ale także pomoc dzielnych żołnierzy w czasie pożarów, powodzi czy wiatrów. To dzięki ich ciężkiej pracy i wieloletnim ćwiczeniom możemy się czuć bezpieczni.