„Spotkanie z dietetykiem”

W naszym przedszkolu realizowane są działania związane z promocją zdrowia oraz kształtowaniem nawyków prozdrowotnych u dzieci. W związku z tym 26 marca przedszkolaków odwiedził niezwykły gość - Pani dietetyk. W interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka, poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie. W części praktycznej spotkania, dzieci przygotowały zdrowe przekąski i napoje, które ze smakiem spożyły.