Spotkanie ze stomatologiem

W ramach programu profilaktycznego przeciwpróchniczego w naszym Przedszkolu gościliśmy stomatologów, którzy tłumaczyli dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak i w jaki sposób można pomóc chorym ząbkom.
Podczas spotkania, pan doktor na modelu szczęki zademonstrował prawidłowy sposób mycia zębów, wspólnie z dziećmi ustalił dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości
Celem spotkania było przybliżenie sylwetki stomatologa, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już żaden z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby zapamięta na zawsze.